چگونه یک ریمل مناسب انتخاب کنم ؟

چگونه یک ریمل مناسب انتخاب کنم ؟

 

چگونه یک ریمل مناسب انتخاب کنم ؟   ریمل جزو اصلی ترین لوازم آرایش ها محسوب میشود که استفاده از آن بسیار آسان است و بعد از استفاده تاثیر شگفت انگیزی میگذارد، حتی خانم هایی که خیلی از آرایش کردن خوششان نمی آید به ریمل زدن تمایل دارند. ریمل مژه ها را بلند و پرپشت میکند که در نهایت باعث جذاب تر شدن چشم ها میشود.
ریمل ها انواع مختلفی دارند که بلند کننده و حجم دهنده هستند، ریمل های خرده مژه دار باعث پرپشت شدن مژه های شما میشوند و هنگام انتخاب ریمل باید به برس ریمل بسیار توجه کنید زیرا برس ریمل ها انواع متنوعی دارند.

 

 

آرایش چشم یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در میکاپ صورت است و در آرایش چشم ریمل یکی از مهم‌ترین وظایف را دارد؛ جذاب تر کردن چشم‌ها و حالت دادن به آن‌ها. از آن‌جایی که چشم‌ها اعضای بسیار حساسی هستند، به همان میزان هم انتخاب یک ریمل با کیفیت و استاندارد اهمیت زیادی پیدا می‌کند. زمانی که می‌خواهید بهترین ریمل را انتخاب کنید علاوه بر کارکرد آرایشی، فرمولاسیون استاندارد و بی خطر هم اهمیت بسیاری پیدا می‌کند. در این مطلب شما را راهنمایی کرده‌ایم تا بتوانید بهترین ریمل را برای آرایش چشمان‌تان پیدا کنید. با ما همراه باشید.

 

چگونه یک ریمل مناسب انتخاب کنم ؟

انواع ریمل

انواع ریمل را می‌توانیم بر حسب رنگ، نوع کارکرد آرایشی و همچنین ترکیبات آن بررسی کنیم. ریمل‌های مشکی رایج‌ترین نوع ریمل‌ها هستند چرا که به هر نوع چشم و رنگ پوست و مویی می‌آیند. ریمل‌های قهوه‌ای مناسب کسانی است که بور هستند، موها و مژه‌های روشن دارند

و می‌خواهند آرایش‌شان طبیعی به نظر برسد. ریمل‌هایی با رنگ‌های فانتزی و گلیتری برای افرادی که به آرایش‌های فانتزی و یا مجلسی خاص علاقه‌مندند توصیه می‌شود.
ریمل‌ها از نظر نوع ترکیباتشان هم به ریمل‌های محلول در آب و ریمل‌های ضدآب تقسیم‌بندی می‌شوند. ریمل‌های محلول در آب به راحتی با آب شسته می‌شوند، اما ریمل‌های ضدآب یا استخری به صورت یک نوع ماسک روغنی دور مژه را می‌گیرند و با آب شسته نمی‌شوند.

اگر فعالیت خاصی انجام می‌دهید و یا چشم‌هایتان زیاد اشک می‌آید ریمل‌های ضدآب برای شما بهتر هستند.
ریمل‌های بلند کننده
این ریمل‌ها مخصوص کسانی هستند که مژه‌های کوتاهی دارند. ریمل‌های بلند کننده اغلب یک برس بلند و نازک و دارند و با دارا بودن موادی الیاف مانند باعث می‌شوند مژه‌ها بلند‌تر دیده بشوند. البته برس‌های مخروطی هم که برای داشتن چشمانی گربه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند

، برای بلند کردن مژه مناسب هستند و برس‌های S شکل علاوه بر خاصیت بلند‌ کنندگی باعث حجم دادن به مژه هم می‌شوند.
ریمل‌های فر کننده یا حالت دهنده‌ی مژه

 

چگونه یک ریمل مناسب انتخاب کنم ؟

این ریمل‌ها یک برس منحنی دارند و با فرمولاسیونی تشکیل شده از مواد حالت دهنده مانند پلیمر و رزین می‌توانند به مژه‌ها حالت دهند و آن‌ها را فر کنند. البته برس‌های ساعت شنی و مارپیچی علاوه بر حالت دادن باعث حجیم کردن مژه‌ها هم می‌شوند.
ریمل‌های حجم دهنده و پرپشت کننده
این نوع ریمل‌ها برس‌ها ضخیم و گرد با موهای فشرده دارند و فرمولاسیون آن‌ها حاوی مواد حجم‌دهنده‌ای مانند سیلیکون و موم است. ریمل‌های حجم دهنده مخصوص کسانی است که مژه‌های ظریف و کم‌پشت دارند.

برس ضخیم بهترین برس مورد استفاده برای این ریمل‌های حجم دهنده و پرپشت کننده است، اما برس‌های S شکل، ساعت شنی و مارپیچی هم برای حجم دادن مناسب هستند. البته این برس‌ها علاوه بر حجم دادن، به حالت دادن مژه یا بلند کردن آن هم کمک می‌کنند.

ویژگی‌های بهترین ریمل برای آرایش چشم‌ها

یک ریمل خوب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟ در این بخش از مطلب ویژگی های بهترین ریمل‌ها را با یکدیگر بررسی می‌کنیم.
1. ریمل خوب ریملی است که سبک باشد و روی پلک هایتان احساس سنگینی نکنید. سنگینی در پلک‌ها منجر به خستگی چشم‌ها و سردرد خواهد شد.

2. پخش نشدن ریمل بر روی مژه‌ها و زیر چشم یکی دیگر از مشخصه های اصلی ریمل‌های خوب است. پخش شدن ریمل باعث می‌شود ریمل وارد چشمان‌تان شود و تاثیری خطرناک داشته باشد.

 

چگونه یک ریمل مناسب انتخاب کنم ؟

3. اگر مژه‌هایتان هم کوتاه است و هم نازک و کم حجم، باید ریملی خریداری کنید که خاصیت حجم دهندگی و بلند کنندگی را با هم داشته باشد. یعنی هم بلندکننده و هم حجم‌دهنده باشد. به ریمل‌هایی که این دو خاصیت را دارند، ریمل دوکاره گفته می‌شود. پس برای مژه‌های کوتاه و نازک، ریمل دو کاره بهترین گزینه است.
4. اگر مژه‌های بلند اما کم پشتی دارید، از ریمل‌های حجم دهنده استفاده کنید تا مژه‌های پرپشت‌تر به نظر آیند. شما می‌توانید از ریمل‌های رنگی هم استفاده کنید و ظاهری خاص به مژه‌های خود دهید.
می اگر مژه‌های بی‌حالت و صافی دارید باید از ریمل‌های بلند کننده و حالت‌ دهنده استفاده کنید. برای مژه‌های صاف و بی‌حالت به دنبال ریمل حجم دهنده نباشید، چون استفاده از ریمل حجم دهنده برای مژه‌های کوتاه و صاف باعث می‌شود مژه‌ها حالت مصنوعی به خود گرفته و سنگین شوند. سنگینی بیش از حد مژه هم سبب می‌شود چشم خسته شده و دچار قرمزی ‌شود. نکته‌ی مهم دیگری که این افراد باید رعایت کنند این است که ابتدا مژه‌های صاف خود را به کمک فرمژه کمی حالت داده و بعد با استفاده از ریمل دوکاره بلند کننده و حالت دهنده، مژه‌هایشان را زیباتر کنند.
6. اگر مژه‌های بلند و پرپشتی دارید، از ریمل‌هایی با برس درشت استفاده کنید تا مژه‌های شما را به خوبی مرتب کند و آن‌ها را به هم نچسباند.
7. اگر لنز می‌گذارید و یا چشمان حساسی دارید باید از ریمل‌هایی استفاده کنید که برچسب ضدحساسیت دارند.

برای مژه های کوتاه و نازک چه ریمل مناسب است

اگر مژه‌هایتان هم کوتاه است و هم نازک و کم حجم، باید ریملی خریداری کنید که خاصیت حجم دهندگی و بلندکنندگی را با هم داشته باشد. یعنی هم بلند کننده و هم حجم دهنده باشد. به ریمل‌هایی که این دو خاصیت را دارند، ریمل دوکاره گفته می‌شود. پس برای مژه‌های کوتاه و نازک، ریمل دو کاره بهترین گزینه است.
ریمل متناسب مژه های بلند
بیشتر خانم‌هایی که مژه‌های بلندی دارند، همیشه از کم حجم بودن مژه‌هایشان شکایت دارند. بهترین راه حل برای مشکل این افراد انتخاب یک ریمل حجم دهنده است. تهیه یک ریمل حجم دهنده می‌تواند این مسئله را برطرف کند و مژه‌های بلند را پرپشت کند. در نتیجه با استفاده از ریمل حجم دهنده، مژه‌های بلند این افراد جلوه بسیار زیباتری به خود خواهد گرفت.

 

چگونه یک ریمل مناسب انتخاب کنم ؟

راهنمای انتخاب ریمل متناسب مژه های بی حالت یا صاف

شاید فکر کنید مژه‌های بی حالت و صاف ریمل مناسب خود را ندارند و قید ریمل را باید بزنند. اما اینطور نیست! اگر مژه‌های بی‌حالت و صافی دارید

باید از ریمل‌های بلند کننده و حالت دهنده استفاده کنید. برای مژه‌های صاف و بی حالت به هیچ عنوان به دنبال ریمل حجم دهنده نباشید. چون استفاده از ریمل حجم دهنده برای مژه‌های کوتاه و صاف باعث می‌شود مژه‌ها حالت مصنوعی به خود گرفته و سنگین شوند.

سنگینی بیش از حد مژه هم سبب می‌شود چشم خسته شده و دچار قرمزی ‌شود.
نکته مهم دیگری که این افراد باید رعایت کنند این است که ابتدا مژه‌های صاف خود را به کمک فرمژه کمی حالت داده و بعد با استفاده از ریمل دوکاره بلند

کننده و حالت دهنده، مژه‌هایشان را زیباتر کنند.

انتخاب ریمل ضدآب

اگر اهل استخر رفتن و شنا کردن هستید، یا از جمله افرادی هستید که در طول روز خیلی عرق می‌کنید، یا دوست داید زیر باران قدم بزنید و در همه این موارد آرایشتان هم حفظ شود، بهترین راه استفاده از ریمل‌های ضد آب است. ریمل‌های ضد آب در مواجهه با رطوبت و آب پاک نمی‌شوند

و از ماندگاری بالایی برخوردارند. البته بهتر است از این مدل ریمل فقط در مواقع ضروری استفاده شود

چون به سختی از روی چشم پاک شده و حتما باید از پاک کننده مخصوص چشم برای آن استفاده کرد. از بهترین ریمل‌های ضد آب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ریمل لندن
ریمل حجم دهنده هدا موجی
ریمل حجم دهنده کالیستا بیوتی مکس
ریمل حجم دهنده دیپ رومنس

گیمیلو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.